Dažniausiai užduodami klausimai

Kaip nustatyti tikrą turto vertę?

 

Nustatyti Jūsų turimo turto vertę galima keliais būdais:

 

1. Kreiptis į turto vertintoją, kad atliktų oficialų turto vertinimą.

 

2. Kreiptis į patyrusį NT brokerį, kad atliktų neoficialų (pardavimo kainos nustatymas) vertinimą.

 

3. Arba bandyti nusistatyti kainą patiems (dažniausiai pagal skelbimų portalus). Tik atminkite, skelbimuose nurodoma turto pardavimo kaina ir reali turto pardavimo kainą gali skirtis nuo 10-20% iki virš 100 %.

 

Tiksliai kainą gali nustatyti tik NT vertintojai ir profesionalūs brokeriai, nes jie vertinimą atlieka remiantis ne “kaimynų pasakojimais, už kiek pardavė” , bet remiantis NT duomenų bazių ir Registro centrų duomenimis.

Kaip parduoti antstolio areštuotą turtą?

 

Šitoje vietoje, vienareikšmiškai, reikalinga ypač patyrusio brokerio pagalba.

 

Areštuoto turto pardavimas iki varžytinių yra pakankamai komplikuotas procesas ir jį suvaldyti reikia žinių, patirties ir gerų derybinių įgūdžių. Norėdami parduoti tokį turtą, susisiekite su specialistais.

Kaip parduoti skolų turintį būtą ar namą?

 

Skolų turinčio turto pardavimas nieko nesiskiria nuo turto, kuris neturi skolų, pardavimo.

 

Tačiau vykdant sandorį reikia sutarti, kuriuo metu ir kas padengs esamus įsiskolinimus už parduodamą turtą (dažniausiai tai privalo būti padaryta iki notarinio sandorio, ir notarui pateiktos pažymos suformavimo, rodančios skolų nebuvimą).

Kada geriausia parduoti būstą?

 

Nėra blogo ar gero laiko parduoti būstą.

 

Ar verta parduoti tuojau pat, ar geriau šiek tiek palaukti Jums gali patarti NT ekspertai, matydami ir suprasdami rinkos situacijas, tačiau reikėtų atminti, jog sprendimą dėl turto pardavimo, bet kokiu atveju, priimate Jūs.

 

Ir galbūt Jūsų situacija diktuoja ar parduoti reikia dabar ar nėra jokios skubos.

Ar reikia pildyti priėmimo-perdavimo aktą parduodant turtą?

 

Turo priėmimo-perdavimo aktą pildyti nėra privaloma, tačiau verta.

 

Rekomenduojama pildyti bent jau skaitiklių priėmimo-perdavimo aktą, tam kad  pavyktų išvengti ginčų dėl komunalinių paslaugų apmokėjimo.

Kas yra pakvitavimas?

 

Pakvitavimas yra veiksmas, kuomet senasis turto savininkas (Pardavėjas), atvykęs pas notarą patvirtina, jog visi pinigai už parduodamą turtą yra gauti.

 

Patvirtinus pilną atsiskaitymą notaras išregistruoja žymas apie įsiskolinimą ir turto disponavimo apribojimus, ir nuo tos akimirkos naujasis savininkas (Pirkėjas) gali pilnai disponuoti naujuoju turtu pagal savo valią.

Ar po notarinio sandorio reikia eiti į registrų centrą?

 

Nebereikia.

 

Teisinę registraciją (t. y. nuosavybės teisės registravimą Registrų centre) atlieka notaras elektroninėje registrų sistemoje. Pirkėjas tik pasirenka laikotarpį, per kurį pageidauja, jog nuosavybės teisė būtų įregistruota.

 

Rinktis galima per 1, 2, 3, 5, 10 darbo dienų. Praėjus šiam laikotarpiui Pirkėjas gali atvykti pas Notarą pasiimti Registrų

centro išrašo su jau esančiomis žymomis apie nuosavybės teisę.

Kas moka sandorio notarines išlaidas?

 

Pagal LR civilinį kodeksą notaro išlaidos yra apmokamos PIRKĖJO, jei šalys nesusitaria kitaip.

 

Jei pirkėjas ir pardavėjas susitaria, šias išlaidas jie gali mokėti lygiomis dalimis ar kitokia sutarta proporcija.

Kiek kainuoja notaro išlaidos?

 

Notaro atlyginimas yra fiksuotas ir nustatytas teisės aktais bei lygus 0,45 procento nuo faktinės sandorio sumos.

 

Pvz. parduodate butą už 50 000 €, tai notaro atlygis už sandorį bus 50000*0,0045= 225 €.

 

Tačiau čia yra tik notaro atlyginimas, prie šios sumos reikėtų pridėti dar (+-)  apie 100 € už visas reikalingas pažymas sandoriui bei turto ir jo savininkų duomenų tikrinimus sandoriui.

 

Be to, kainuoja ir teisinė registracija Registrų centre (kaina priklauso nuo turto ir registruojamo laiko).

Kiek trunka būsto pardavimas?

 

Vienareikšmio atsakymo į šį klausimą nėra.

 

Kiek laiko užtruks turto pardavimas priklauso nuo pačio turto (turto tipo, vietos, stovio, likvidumo ir pan.) ir nuo turto savininko pardavimo tikslo bei lūkesčių.

 

Esant ypatingos skubos atvejams, patyręs NT brokeris turtui pirkėją gali surasti net per kelias valandas.

 

Tačiau trumpiausias laikas, per kurį galima  turtą parduoti (įskaitant notarinį sandorį) yra apie 2-3 paras (tiek laiko užtrunka sandorio pažymų gavimas).

 

Pardavimo greitis, savaime suprantama, labai priklauso nuo brokerio sugebėjimų (patirties, rinkos išmanymo, asmeninių savybių). Tikrai patyrę NT ekspertai, turintis reikiamą patirtį NT pardavimo srityje turtą gali parduoti gerokai brangiau ir iki kelių kartų greičiau nei turto savininkas ar “juodasis brokeris”.

 

Taip pat verta žinoti, jog praktika rodo, kad brokeriai, iš didelių kompanijų, turtą parduoda gerokai greičiau nei brokeriai dirbantys “ant savęs”, kadangi prie pardavimo proceso prisideda tų kompanijų kolegos brokeriai su savo klientais. Didelės kompanijos brokeriai turtą gali parduoti net ir neįdėję į skelbimų portalus (apie 30 % sandorių šiai dienai vykstą net nepatalpinus turto į skelbimų portalus).

Neradote atsakymo į Jums rūpimus klausimus?

Susitikime puodeliui
kavos!

+37063041574

Savanorių pr. 241, 50185 Kaunas

© 2019 Stonkusnt.lt Visos teisės saugomos.